Veggie Parade 2017

12. august 2017 at 18:00 | crazyjull |  Prague

Veggie Parade se konal 17. června a akce oficiálně začínala ve 13:30 u koně, kde si lidé mohli vzít různé nápisy, nebo si mohli půjčit (případně koupit masky). Jedná se o veganskou akci, která propaguje tento životní styl. Já sama vegankou nejsem, ale líbí se mi idea celého veganství. Jelikož si sama vařím, tak se alespoň obědy snažím mít veganské (tzn. bez masa, vajec, či mléčných produktů). Akce také upozorňujě na zneužívání zvířat a špatné zacházení s nimi.

Jela jsem vlakem za Nikki mezi desátou a jedenáctou. Šly jsme se naobědvat a pak jsme vyrazily na Václavák na kávu. Když se pomalu začalo něco dít, tak jsme šly ke koni a přemýšlely jsme, jestli si vězmeme nějakou ceduli. Hodně toho už bylo rozebraného a upřímně moc se nám to nechtělo tahat. Navíc nejsme veganky a tak jsem to nechaly těm více zapojeným.

Nějakou dobu jsme tam tak stály o povídaly si, pak jsem párkrát viděla spolužečku Káťu, která to organizovala, tak jsme jí šly pozdravit... Procházely jsme ulicemi až na Dlouhou třídu a celou dobu jsme tam "pokřikovali" hesla, která se rozdávala na letáčkách. Byly tam hesla jak české, tak i anglické. Například... "Kočka, pes i kráva, mají svoje práva" nebo "Don't choose, to abuse". Prvně jsem si připadala divně, ale nakonec to bylo dost fajn. Co mě tam tak zaujalo, byla jedna paní, která celou tu dobu měla na sobě kočku. A ta kočka ani neprotestovala, jen tam v klidu seděla na rameni a koukala se, co se děje.
Od Dlouhé třídy vepředu hrála hudna a šlo se do Stromovky. Tam byly různé stánky jak s jídlem, tak s různými informacemi. Já jsem si koupila tortilu se sója masem a musím říct, že to bylo dobrý- snad i lepší než normální maso. Jako dost mě to překvapilo. A pak jsem samozřejmě neodolala mangovému sushi, protože to jsem nikde jinde neviděla.

Ze Stromovky jsme se nějakým způsobem dostaly na Letnou... podrobně si to nepamatuji, ale přišly jsme pod Kyvadlo, kde byla nějaká latinská akce. Vypadalo to zajímavě. Za hodinu mi jel vlak a my jsme s Nikki dostaly skvělý nápad... a co kdybychom zůstaly?

Jely jsme tedy do Palladia nabít si mobil... šly jsme okolo Staroměstského náměstí, kde se zrovna měl konat Mattoni koktejl festival. Když už jsme měly okolo 50%, tak jsme se vracely právě přes Staromák. Tam zrovna hrál ten jediný interpret, o kterém jsme nic nevěděly, ale i tak jsme si ty dvě písně užily. Chytily jsme pár konfet a pak jsme šly dál.

Co mě upřímně nejvíc bavilo? Prostě já a Nikki. Nevím, ale myslím si, že jsme konečně prostě ty nejlepší kamarádky. Povídaly jsme si, fotily selfies, dělaly kraviny a hrály the floor is lava. Upřímně bylo to hrozně fajn- asi má nejoblíbenější část večera. Před Letnou jsme se tak na půl hodiny zastavily u nějakého hotelu a neskutečně se bavily.


Přišly jsme tedy na tu latinskou akci... zrovna tam probíhala party, byly tam djové a bylo to hrozně fajn. Pak jsme se dozvěděly, že se to jmenuje Stalin party- jen tak k upřesnění. Chvíli jsme se tam jen tak rozhlížely a pak jsme šly tancovat. Byly jsme hned u repráků, za což jsem hrozně ráda. Ještě nikdy jsem nebyla na podobné akci, takže jsem byla z toho taková nervózní- navíc jsme ani nepily. Pořád jsem koukala, jestli nám někdo neleze do věcí a po oku jsem hlídala jednoho chlapa, který si začal trochu dovolovat na Nikki. Měla jsem už připravené tak 2-3 plány, kdyby něco provedl. Vlastně jsem si teď uvědomila, že vlastně jsme začaly tančit na Despacito a zakončily jsme to Sofii- což jsou dvě moje lásky. Celkově jsme tam byly asi dvě hodiny a fakt jsem si to užila.

Asi okolo půl druhé jsme šly na jídlo a pak do klubu. Tak jsme prošly polovinu centra- což je moje další oblíbená část. Já prostě miluji procházení centra v noci. Moc peněz jsme neměly, přeci jen to bylo dost neplánované a tak jsme byly naštvané, když v tom klubu se muselo platit pití předem. Jako něco jsme si tam chtěly koupit, ale spíš napůl.

Okolo půl třetí jsem byla už dost unavená, protože na takové akce nejsem zvyklá. Tak jsem vyhledala, kdy nám jede tramvaj a jely jsme do takové hrozně pěkného parku. Tam jsme přečkaly to nejhorší (únavu a zimu) a pak jsme se šly trochu po tom parku projít.


Pak jsme se vydaly na snídaní na Anděl, což bylo docela šílený, protože mě v metru chytla zase únava a na Andělu jsem byla celkem desperate. Pak mě Nikki doprovodila na metro a jízdu domu jsem celou prospala. Jediný co si pak ještě pamatuji je, že vlak v Ruzyni čekal asi 15 minut a já jsem se během toho 3x probudila a pokaždý jsem měla pocit, že jsem zaspala a teď jsem už dávno za Kladnem.

O dva dny později jsem jela ze školy na zahradní slavnost. Nechala jsem si tam nějakou rezervu, abych stihla jít na oběd. Nakonec jsem měla spoustu času, tak jsem zašla na sushi a pak jsem si četla knihu u Vltavy. Upřímně o zahradní slavnosti moc nemám co říct, protože jsem se naučila nepsat tu moc osobně o lidech v mém životě. Každopádně jsem se sešla s Terkou a Lukášem, na které jsem se hrozně těšila, protože jsem je neviděla asi už dva roky... pak přišla i Nikki s Ellie... Něco málo jsme viděli za představení, ale spíše jsme to ignorovali a povídali si. Bohužel jsem musela předčasně odjet, protože mě začala fakt bolet hlava, kvůli slunci. Ta zahrada totiž skoro nikde nemá stín, takže asi tak no. :D

Ke konci školního roku jsme s Baruš plánovaly jít na ice cream festival, ale jelikož se nám za to nechtělo utrácet tolik peněz, tak jsme si udělaly svůj vlastní a zajely si do Prahy na veganskou zmrzlinu. Stála 75kč, byla tam delší fronta, ale stálo to za to. Dala jsem se granátové jablko a mochito a fakt jsem toho nelitovala (teda krom toho, že jsem se hned pokapala). Byl to další z naprosto užitých dnů. Btw. pokud je někdo tady vegan z Prahy a okolí, tak se to jmenovala Crème de la crème. :)
 

Be the first one to judge this article.

Poll

I was here...

» ♥ «

Comments

1 *Shock *Shock | Web | 12. august 2017 at 23:40 | React

Takovéhle tripy a spontánní akce jsou skvělé! Ten vegan pochod jsem upřímně vůbec nezaregistrovala:D.

Jsi strašně moc krásná a ty vlasy?! <3

2 Alfirin Alfirin | Email | Web | 13. august 2017 at 9:55 | React

Zní to jako fajn akce, ale člověče nejsem si jistá, jestli takováto propagace veganství nemá spíše opačný efekt :-S

3 KAY KAY | Web | 13. august 2017 at 13:29 | React

Nie som síce vegánka ale niektoré vegánske produkty mi naozaj chutia a kupujem si ich bežne. Myslím si, že niektorí ľudia majú zbytočné predsudky voči vegánom, chcelo by to viac takýchto akcii :)

4 Džejní Džejní | Web | 15. august 2017 at 12:36 | React

viem, ze to bude od veci, ale mna fakt stale neskutocne uchvacuju tie tvoje dokonale vlasy *.* fakt ich mas super <3
veganske akcie su asi fajn, ale kedze ja na maso nedam dopustit, tak sa ma to prilis netyka. neviem, este som asi nedospela do stadia, kedy by som bola ochotna vzdat sa niektorych neveganskych produktov.
ten vercer, ktory si s kamaratkou potom prezila, znie fakt super, do Prahy sa chystam uz asi cele leto, tak velmi dufam, ze sa mi podari taky vyletik zrealizovat, aj ked teda zrejme by som tam nebola v noci, ale iba cez den.
ice cream festival znie naozaj dobre, skoda, ze ste nan nakoniec nesli, clekom by ma zaujimalo, ako to tam vyzeralo. zmrzlinu mam dost rada.

5 mylifeaskari mylifeaskari | Web | 15. august 2017 at 14:43 | React

Jsi hrozně krásná :o a ty fotky jsou úplně super :3
Já osobně jsem zkoušela být vegan jeden týden a byla jsem strašně unavená, protože jsem si nedodávala ty živiny nebo co to je z toho masa a mléka takže jsem to vzdala :D ale za zkoušku to stálo!

6 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 15. august 2017 at 19:02 | React

To zní jako naprosto skvělý den! :) Já nejsem vegan ale nemůžu ani říct, že bych ty lidi odsuzovala. Ať si každý jí co uzná za vhodné, to je můj názor. A když tak nad tím uvažuji, nikdy jsem se vlastně neúčastnila žádného takovéhohle pochodu (zahájení hlavního města kultury v Plzni se nepočítá) a cekem mě láká to vyzkoušet. Bohužel se tady nikdy nic takového neděje a za cestu do Prahy mi to nestojí. No tak třeba někdy v budoucnu! :)

7 Clementham Clementham | Email | Web | Yesterday at 22:15 | React

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama