ITALY 2017 | 1 | Miramare & Trieste

23. august 2017 at 15:34 | crazyjull |  Trips

Na začátek bych chtěla dodat, pokud budete mít zájem vidět fotky v původní velikosti, tak stačí si je otevřít v novém okně. Fotky jsou focené zrcadlovkou Nikon d40. Jde o velice starý typ, takže fotky nejsou úplně dokonale zaostřené, ale tak snad to nejde tolik vidět. Další fotky mám na mém instagramu (odkaz dole nebo v menu). Zde přidávám jen fotky ze zrcky, protože jsou úplně jiného formátu než na mém mobilu. Dále jsou tam fotky i hezčí, protože je ještě upravuji ve vsco (ne všechny, ale některé jo).

Celá dovolená v Itálii začala 12. května, kdy jsme večer měli vyrazit. Nakonec jsme vyjížděli 13. května okolo jedné hodiny v noci. Před námi bylo nějakých 12 hodin cesty a já hned spokojeně usnula. Já celkově miluji noční jizdu v autě, takže u mě to problém nebyl. Hned jsme pustili playlist songů z 80. let, který posloucháme od mého dětsví, pokaždé, když někam jedeme (mostly když jedeme do Itálie).
Před hranicemi do Rakouska jsme zastavili na benzínce asi tak na hodinu a půl a upřímně to byla nejhorší hodina a půl jízdy, protože jakmile jsme zastavili, já se probudila a zatímco všichni spali, já byla vzhůru a nemohla usnout. Navíc to auto začínalo být dost vydýchaný. A ještě k tomu jsem nevěděla, jak dlouho to bude trvat. Alpy v Rakousku byli totálně úžasné, ale byla jsem moc líná vytáhnout zrcadlovku na tom jednom odpočívadle. Stačilo, že jsem někde mezi věcmi lovila instax. A Alpy v Itálii byli snad ještě hezčí.


Do Bibione jsme přijeli asi o hodinu a půl dřív, než se otevírala kancelář, takže jsme to všechno projížděli v autě a dívali se, kde co je a vzpomínali asi na těch šest případů, kdy jsme tam byli. Letos jsme se ubytovali kilometr od moře, protože tam měl být bazén a bar a navíc jsme si mysleli, že moře bude ledové. Vždy jsme tam jezdili v Září na Septemberfest, kdy bylo moře vyhřáté po prázdniných. Ubytování bylo musím říct příšerné. Jelikož týden předtím bylo hnusně, tak bazén nefungoval. A jelikož bylo před sezónou, nefungoval ani bar. Každopádně když se to objednávalo tak se i rodiče ptali, jestli to fungovat bude, a fungovat to tedy mělo (takže v podstatě můžou být rádi, že mamka se snaží nedělat problémy, protože jsme to klidně po dovolené mohli reklamovat tho). Mělo tam být asi další tři věci v tom areálu, ale ono nic nefungovalo. No a domek, ve kterém jsme byli, nebyl ani uklizený pořádně. Po vybalení se táta šel prospat a my jsme vyrazily k moři. Tam jsme zjistily, že je vlastně docela dost teplé. Samozřejmě mamka dostala záchvat paniky a pořád říkala, jak je studené a jak se určitě utopíme atd. Abych to dovysvětlila, mojí mámě se prostě vždycky všechno nezdá. Ona je schopná o sézonu ve vedrech sedět na pláži s budnou (ano, to se stalo, jen ne letos).


Druhý den (nebo třetí, když to počítám od 12) jsme vyrazili na hrad jménem Miramare. Prvně jsme zastavili na nějakém výhledu u moře. To bylo pěkné, ale v podstatě jsme viděli jen moře a spoustu malých lodiček, takže zas tak moc mě to nezaujalo, ale bylo hrozně pěkně, takže alespoň to moře bylo takové zářivé, hah.Upřímně, Miramare je asi nejhezčí hrad, který jsem viděla. Zahrada vypadá taky úžasně a to moře, tam je naprosto čistý, jelikož je to blízko hranic s Chorvatskem. Co si pamatuji nejvíc, tak cestou k hradu, jsme viděli dva dospělé racky, jak se snaží naučit své tři mláďata lítat. Pořád létali z jedné skalky ke druhé a u toho hrozně jakoby "ječeli". No, asi po dvou hodinách se jim to pořád nepovedlo, protože, když jsme šli nazpátek, tak tam ještě lítali a jejich dětičky ještě pořád dřepěli na té první skále. Ty jo, asi čtvrt hodiny jsme je pozorovali, já samozřejmě jsem se snažila se svým starým foťákem něco málo zachytit (povedlo se, ale to uvidíte, až v druhém nebo třetím článku). Mamka každopádně začínala být celkem nervózní, a tak jsme šli dál (ne že bych se jí divala, kdybych nebyla přilepená na foťáku, tak by mě to taky začalo nudit).


Tak jsme si koupili první naší italskou zmrzlinu (samozřejmě jsem si vzala mátovou). Samozřejmě jsem objednávala já- když já něco kupuji, musím to mít připravené. To se samozřejmě nestalo. Zatímco jsem objednávala, tak mi mamka stála za zády a pořád něco říkalo a pořád něco musela vědět (a to celou tu dovolenou, což mě absolutně vytáčelo). No a jak na mě celou dobu mluvila česky, tak jsem tu angličtinu začala míchat s češtinou (a pak i s francouzštinou). Bože, ona mě skoro nenechala ani něco říct a hned jela. Já myslela, že tam umřu normálně. A pořád se ptala, co co znamená, ale zároveň při tom, kdy jsem to objednávala.


Tak jsme si to tam prošli, podívali se na nějaké ty sochy, co tam byli a prostě si to užili. Dovnitř jsme teda nešli, ani nevím, jestli se tam může, abych řekla pravdu. Potom jsme jeli do města Trieste. To bylo pěkné, ale ničím zajímavé. Myslím, že slouží jako přístav. A konečně jsem se dostala na wifi, abych přidala rychle něco na ig a na snapchat. Neberte mě jako nějakou závislačku, to trvalo asi dvě minuty (ano, mamka byla netrpělivá). Každopádně se mi povedlo rychle něco zveřejnit, tak jsem byla fakt ráda.


V Triestu jsme si sedli do kavárny a hádejte, co se stalo. Měla jsem objednávat, to bylo fakt extrémně super. Slibuji, že tohle je poslední zmínka o mém objednávání, každopádně vezměte si to takhle. Něco jsme objednávali třeba 2x denně? Byli jsme tam tak plus mínus 6 dní? Dále mamka do toho pořád mluvila, takže se i stalo, že jsem něco objednávala 10 minut, protože mamka se pořád na něco ptala a měnila. Bože, to bylo na té dovolené snad nejhorší. A nejlepší bylo, když se mě začala ptát na to, co dané slovo znamená v italštině. Chtěla bych dodat, že italsky umím dvě slova.


Pak už jsme jeli na penzion a na večeři, kterou jsme tedy nestihli. Každopádně, už nemám, co říct heh, tak alespoň něco doujasním. Jeli jsme tedy táta, mamka a 11 letá sestra Kája. Jeli jsme do turistického městečka Bibione, kam jsme jezdili, když jsem byla malá a pak když byla ségra malá k moři. Vždy nám to stačilo, protože jako děcka jsme vlastně nic moc nevyžadovali. Teď jsme jeli v květnu, abychom mohli cestovat. A udělali jsme jenom dobře, protože kamarádka, co byla teď v červenci psala a říkala, že tam bylo extrémní vedro (tedy takhle její mamka to říkala mojí, ale to jsou detaily).


K článkům- bude jich dohromady deset a budou +- psány tímto stylem. Další dva články, které vás čekají, budou jen s fotkami a bude se jednat pořád jen o tento jeden den, akorát hlavním tématem budou zvířata (většinou racci).

Tenhle první obrázek se mi btw hrozně líbí, protože za a) miluji palmy a za b) mi to přijde s tím domem jako skvělá kombinace. Ale naživo to tedy vypadalo líp. Jedná se vlastně o domek, kde sídlí policie u Miramare. Tím druhým obrázkem začínají fotky z Triestu (kromě toho úplně poslední tho).


Další články se btw budou týkat Bibione, Benátek, Verony (I had to see it 'cause my name is Julie... heh), Aquileai a to by mělo být všechno. Ještě jsme jeli tedy do Padovy, ale to jsme byli už unavení, a tak jsme to jen trošku projeli v autě, ale vlastně na hlavní místa jsme se ani nedostali.


Tak tohle je jedna z mých nejoblíbenější fotek, hrozně moc se mí líbí ta výraznost té bílé. Jsem na to fakt hrdá. Jako ve skutečnosti, to tak hezké nebylo.


 

1 person judged this article.

Poll

I was here...

» ♥ «

Comments

2 *Shock *Shock | Web | 24. august 2017 at 0:47 | React

Nádherná dovolená tyjo:-) Já už nebyla roky u moře a dost mě to mrzí..

Nádherné fotografie! Prostě závidím v dobrém :D.

3 Hrašulee Hrašulee | Web | 24. august 2017 at 9:38 | React

Nádhera ♥  Jela bych hned. To objednávání bych chtěla vidět, z toho bych asi měla trošku paniku :D

4 KAY KAY | Web | 24. august 2017 at 13:57 | React

Nádhera, závidim, ale doprajem :) Ja som bola pred pár rokmi v Lido di Jesolo, Taliensko stojí za to :)

5 Hemitson Hemitson | Web | 24. august 2017 at 15:23 | React

To jsou tak perfektní fotky! Dost ti závidím (samozřejmě v dobrém) to, že jsi byla v Itálii tolikrát. S mamkou bych tam někdy hrozně moc chtěla, ale Itálie se nezamlouvá zase taťkovi, tak uvidíme časem. :D

6 Hectorwar Hectorwar | Email | 15. april 2018 at 8:42 | React

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://go2cut.ru/ae5
*
*
*
*-

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama