15/30 BOOK CHALLENGE 2017

19. august 2017 at 20:28 | crazyjull |  Books
Z knihy My děti ze stanice ZOO.


MÁJ

Anotace: Děj je rozdělen na čtyři hry a dvě intermezza. Jedná se o lyricko-epickou poezii. Hodně se tam využívá popis přírody, který kontrastuje s dějem. Hlavním hrdinou je Vilém, který čeká v cele na popravu. Dalšími postavami tam jsou Jarmila, strážný, Hynek (sám spisovatel) a plavec. Celý děj se vlastně odehrává okolo té popravy, jsou tam čtyři pohledy na celou situaci- čekající Jarmila, která na začátku neví, jestli se k ní Vilém vrátí. Samotný Vilém, který přemýšlí o činu, který spáchal. Strážník, který poslouchá Viléma a sám o tom dost přemýšlí a Hynek, který se na místo popravy často vrací. Mezi tím jsou intermezza, kde je zaměření na půlnoc a přírodu.

Hodnocení: Tuhle knihu jsme měli povinně přečíst do hodiny češtiny a také jí máme v maturitním seznamu, a tak jsem překonala sama sebe a přečetla si jí. Jedná se o českou poezii, kterou napsal Karel Hynek Mácha. Já osobně hrozně moc nenávidím poezii, nevyznám se v ní a nelíbí se mi. Každopádně Máj se nakonec celkem číst dal, byl +- přehledný a krátký. Každopádně mě rozhodně nepřesvědčil, aby se mi poezie líbila. Ale neusla jsem u toho, takže to je za mě velký plus. Dávám tomu tedy dvě, ale k maturitě je to asi nejlepší volba, co se týče poezie.

MY DĚTI ZE STANICE ZOO

Anotace: Tato kniha od Kai Hermanna je sepsána podle výpovědi Christiany F. Jedná se o příběh Christiany, který začíná v jejích šesti letech, kdy se s rodinou stěhují do Berlína. Každopádně hlavní část začíná v době, kdy Christianě bylo 12 let a připletla se do skupiny feťáků. Všechno to začalo kouřením hašiše a následně braní pilulek. Každopádně čím víc je Christiana závislá na drogách, tím na ní míň působí. Tím samozřejmě se dostává k těžším drogám a do dost nepříjemných situací.

Hodnocení: Tuhle knihu jsem si vypůjčila v knihovně po tom, co moje kamarádka mi řekla, že je totálně boží- nespletla se. Můj zájem ještě zvýšil fakt, že ji máme v maturitním seznamu. Musím říct, že příběh je vážně skvěle sepsaný a hlavně dost silný- obzvláště fakt, že je to všechno napsané podle skutečnosti. Nemohla jsem knihu odložit a kdo jste jí ještě nečetl, tak určitě na 100% doporučuji!

ČTYŘI ROČNÍ DOBY

Anotace: Knihy je složená ze čtyř příběhů. Prvním je Vykoupení z věznice Shawshank. Určitě jste tento název slyšeli, protože jeho zfilmovaná verze je velice známá. Vypravěčem je jeden z vězňů ve státě Maine- Red. A ten vypráví příběh o spoluvězni Andymu, který seděl za vraždu své manželky a jeho milence. Ten tvrdí, že je nevinný. Dozvídáme se tam podrobnosti o tom, jak to ve vězení chodilo a především o pokusu o útěk Andyho. Druhým je Nadaný žák, který pojednává o dvojici kriminálníků. Hlavní postavou je náctilet Todd, který vyhrožuje důchodci Denkerovi, který je vlastně nacistický zločinec Dussander. Todd ale není obyčejný kluk, je to velice nadaný žák a důvod, proč Dussanderovi vyhrožuje je naprosto jiný, než by měl kdokoliv jiný. On ho nechce dostat před válečný soud- on chce slyšet naprosto všechno, co Dussander prožil. Každopádně jeho záliba v téma 2. světové války se daleko liší od kohokoliv jiného- jemu totiž přijde nacismum naprosto skvělý. Jak sám King napsal- je to příběh o zvrácenosti. Třetím příběhem je Tělo, které bylo taktéž zfilmováno jako předešlé dvě povídky (Film se jmenuje Stůj při mně). Pojednává o čtyřech náctiletých klucích, kteří se v letní den rozhodnou, že půjdou najít mrtvé tělo dávno zmizelého kluka. Většina děje se odehrává na skoro nepoužívaných kolejích a kolem nich. Posledním příběhem je Dýchací metoda, která jako jediná nebyla zfilmovaná. Hlavní postavou je důchodce, který chodí do klubu, kde si říkají různé povídky, čtou knihy a tak dále. Hlavním dějem je vánoční povídka, která nese stejný název jako tento příběh. Vypráví to bývalý doktor, který se zaměřuje na nejzajímavější pacientku, kterou měl. Byla to svobodná těhotná slečna- ten popisuje různé nesnáze, kterými si musela projít.

Hodnocení: Tak jsem se konečně dostala k další knize od Stephana Kinga! První jsem o této knize slyšela, když jsme šli ze školou na divadelní představení Nadaný Žák a od té doby jsem byla rozhodnutá, že si to prostě přečtu. Musím říct, že první storka se mi líbila asi ze všeho nejmíň a občas jsem se ztrácela, ale i tak byla něčím zajímavá. Zato se mi o hodně víc líbil Nadaný žák- celkově mě baví taková témata a rozhodně mě příběh nezklamal. U Těla jsem se na začátku hrozně moc ztrácela, ale jakmile autor přešel k hlavnímu ději, tak se mi to všechno spojilo. Nakonec se mi Těla dost líbilo na to, jak mě extrémně nebavil začátek. Musím říct, že i Dýchací metoda byla velice zajímavá- obzvláště ten konec, ale o tom mluvit nesmím.

ŽIVOT PO TOBĚ


Anotace: Jedná se o pokračování Než jsem tě poznala od Jojo Moyes. Louisa po smrti Willa bydlela nějakou dobu v Paříži, pak cestovala po Evropě- nakonec si však koupila malý byt na okraji centra Londýna a vzala práci na letišti u barového pultu. Celý děj se točí, kolem jejích pocitů a snaze o nový začátek, o život, který by pro ní Will chtěl. Jako jedno dobrodružství Louisa bere chození po střešní římse, každopádně jednou, když opilá po něm chodí se lekne holčičího hlasu a spadne. Naštěstí pád přežije a jede se zotavit ke své rodině. Ta jí přiměje, aby ze sebou něco udělala- bojí se oní, myslí si, že spáchala sebevraždu. Louisi život se celý změní, jak pozná mladou dívku Lily, která tvrdí, že její otec byl Will.

Hodnocení: Kniha se dala velice dobře číst, ale rozhodně to nemělo na první díl. Abych řekla pravdu, občas mi tam dost nesedlo to, jak se Louisa cítila a chovala, myslím si, že to nebylo úplně realistické. Každopádně děj byl zajímavý, nevěděla jsem jak to skončí a celkem se mi to i líbilo, ale myslím si, že kdyby druhý díl neexistoval, tak bych byla naprosto v pohodě.

R.U.R.

Anotace: Jedná se o sci-fi příběh napsaný Karlem Čapkem. Hlavním tématem je rozsáhlá výroba robotů. Dostáváme se na rozcestník mezi názory jednoho z ředitelů Domina a slečny Heleny Gloryové. Heleně se nelíbí, že se k robotům chovají jako ke strojům, chce je osvobodit a dát jim city. V druhém dějství vypuká apokalypsa v podobě robotí rebelie.

Hodnocení: Musím říct, že díky tomu, že je to česká a stará kniha z maturitního seznamu jsem byla na začátku celkem skeptická. Každopádně kniha je krátká, hrozně lehce se čte a je skvěle zpracovaná. Upřímně na mě udělala dojem, protože rozhodně mi nepřipadalo, že by to byla psáno v minulém století.

 

2 people judged this article.

Poll

I was here...

» ♥ «

Comments

1 KAY KAY | Web | 19. august 2017 at 20:43 | React

Máj som si vždy chcela prečítať no bála som sa, že bude príliš komplikovaný :)

2 NaTyy NaTyy | Web | 19. august 2017 at 20:45 | React

My děti ze stanice Zoo jsem viděla jen film a o knížce pořád jen slyším a samé chvály :) musím po ní už mrknout a přečíst!

3 Eliss Eliss | Web | 19. august 2017 at 20:52 | React

Z tvého výběru jsem četla Děti ze stanice Zoo, a naprosto mě dostala svou syrovostí...

4 Hemitson Hemitson | Web | 20. august 2017 at 13:24 | React

Sice jsem teprve ve třeťáku, ale připomněla jsi mi, že bych už konečně mohla začít číst k maturitě. :D
My děti ze stanice Zoo si chci už delší dobu přečíst a teď ještě víc. :)

5 Adela Adela | Web | 20. august 2017 at 16:11 | React

Z tohoto seznamu jsem četla dvě knížku - My děti ze stanice ZOO (která se mi hrozně líbila, souhlasím s tebou, příběh byl velice silný a to, že je podle skutečné události a podle výpovědí Christiane je o to vážnější a přirostl mi k srdci) a Život po tobě (souhlasím s tebou, že nebyl rozhodně tak dobrý jako díl první, ale to tak bývá :D Já od toho ani moc nečekala, ale protože mě první díl jak knihy tak filmu úplně dostal, musela jsem si přečíst i ten druhý). Máj od Máchy si určitě i s R.U.R od Čapka někdy přečtu, protože ho mám v seznamu maturitní četby :D

6 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Email | Web | 21. august 2017 at 13:45 | React

Život po tobě bych si ráda přečetla, ale až po prvním díle :-)

7 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 21. august 2017 at 15:08 | React

Moyesovou a Kinga moc nemusím ale to ostatní jsem četla a docela to šlo. Až na ten Máj, já na to Národní obrození až tak nemám XD

8 Džejní Džejní | Web | 22. august 2017 at 9:40 | React

kniha My deti zo stanice ZOO ma celkom zaujala, uz som o nej pocula, ale vlastne som asi nikdy poriadne nevedela, o com je. urcite si ju pridavam na zoznam knih, ktore si chcem precitat.
R.U.R. sme tiez mali citat do skoly, ale ta kniha je fakt napisana tak, ze clovek nema ani pocit, ze je nejaka stara, takze sa cita celkom dobre.

9 nika nika | Web | 23. august 2017 at 11:25 | React

Co se týče poezie, měla jsem k ní vždycky podobný vztah, jako ty. Ale zkus Františka Gellnera (hlavně Radosti života), ty mě fakt nadchly a najednou jsem na poezii úplně změnila názor. Máj není nijak úžasný, ale číst se dá.
My děti ze stanice ZOO je jednoduše srdcovka. Přečetla jsem jí během dvou dnů, už je to pár let zpátky, ale pořád si to pamatuju. Je to hodně silnej zážitek.

10 ScottBisse ScottBisse | Email | 5. may 2018 at 12:55 | React

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

11 BobTailer BobTailer | Email | Web | Yesterday at 15:53 | React

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama