10/30 BOOK CHALLENGE 2017

15. august 2017 at 21:35 | crazyjull |  Books
ROZTOMILÉ MALÉ LHÁŘKY: HLEDANÉ 8

Pokud jste taky milovníci seriálu Pretty Little Liars, tak by Vás tato série mohla bavit, protože to je předlohou tohoto úspešného seriálu, který letos v červnu definitivně skončil. Nemá cenu psát anotaci této knihy, protože už je to 8. díl a já Vám nechci nic spoilerovat. Každopádně Vám mohu říct něco o prvním dílu...

Anotace: Hlavní postavy jsou čtyři- Aria, Hanna, Emily a Spencer. Ty se setkávají po několika letech od zmizení jejich kamarádky a dá se taky říct velitelce party Alison DiLaurentis. Těm začnou chodit smsky od neznámé "A". Nejdřívě si myslí, že by zprávy mohly chodit od Alison a že si z nich dělá srandu, ale na zahradě bývalého domu DiLaurentisových dělníci nacházejí tělo. Alisonino tělo. Holky se začínají strachovat, protože někdo cizí zná jejich tajemství. (Autorka: Sara Shepard)

Vlastní názor: Knihy se dost liší od seriálu, ale děj se mi i tak přesto líbí. Ale řekla bych, že se mi líbili o hodně víc, když mi bylo takových 14 let. Je to lehčeji napsané v hodně holčičím stylu. Na můj vkus je tam až moc těch holčičích věcí. Přijde mi, že se tam až moc řeší oblečení, značky atd. Já osobně bych to nepsala tak do podrobných detailů, protože když na každé druhé stránce je třikrát zmíněn název nějaké značky, tak vás to zaručeně přestane bavit.DLOUHÝ POCHOD

Anotace: Každoročně se ve státě Maine pořádá Dlouhý pochod. Ten se táhne i přes další dva státy USA a to New Hampshire a někdy i Massachusetts. Po celé zemi se hlásí kluci od 12 do 18 let do televizní soutěže, kde jediný vítěz dostane cokoliv si bude přát. Všechny přihlášky jsou dobrovolné. Major, který pořádá soutěž, vylosuje 200 kluků- 100 náhradníků a 100 chodců. Pravidla jsou jasná, musí jít tak dlouho, dokud nezbyde jen jeden. Nesmí se zastavit a nesmí jít méně než 4 míle za hodinu. Pokud něco z toho poruší, dostanou varování. Po třech varování chodec vypadává ze soutěže, ale trochu jinak, než bychom si představili. Vojáci hlídající pochod ho zastřelí. Vyhrává jediný přeživší. Soutěž většinou trvá pět až sedm dní. Chodci prožívají veliké nesnáze. Hlavní postavou v tomto příběhu je mladý kluk jménem Garatty, během cesty se musí vypořádávat z únavou, hladem, počasím, smrtí a dalšími pro nás těžce představitelnými problémy. (Stephen King - "Richard Bachman")

Vlastní názor: Knihu jsem začala číst, protože mi moje kamarádka Baruš o ní v jednom kuse povídala. Od Stephena Kinga jsem doposud nic nečetla, ale řekla jsem si, že by se mi to mohlo líbit. A taky že ano! Bylo to napínavé, zajímavé a místy i vtipné. Po celou dobu jsem knihu skoro ani neodložila z ruky. Navíc styl Kinga se čte velice lehce. Jediné co bych tomu tak vytkla je, že jsem čekala větší drastičnost, ale to možná dělají všechny ty seriály, na které se dívám.

MISERY

Anotace: Paul Sheldon se v opilosti dostává ve státě Colorado v USA při sněhové bouři do smyku. Po kruté nehodě, při které si zranil obě nohy, se probouzí na samotě u Annie Wilkesové, která trvdí, že je jeho fanynkou číslo jedna. Obzvláště si oblíbila sérii knih s ústřední postavou jménem Misery. Hned na začátku ví, že Annie není úplně v pořádku. Proč ho neodvezla do nemocnice? Postupem ale zjišťuje, že Annie nejenže není úplně v pořádku- ona je úplný cvok. Během nedobrovolného vězení ho mučí jak psychicky, tak i fyziky. (Stephen King)

Vlastní názor: Tohle byla druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a ani tato nezklamala. Zase se tedy opakovalo mé mírné zklamání, co se týče drastičnosti. Každopádně kniha se opět skvěle čte, je napínavá, zajímavá a postavy jsou naprosto skvěle popsané. Navíc jako bonus mám tuto knihu v maturitním seznamu.

ELEANOR & PARK

Anotace: Do školy přichází nová holka, která vypadá naprosto šíleně. Není to žadná modelka, má husté kudrnaté zrzavé vlasy a ještě k tomu nosí divné spíše klučičí oblečení. Nikdo si vedle ní nechce sednout v autobuse a tato povinnost připadne na Parka. Park je naprosto normální kluk, není nijak extra oblíbený, ale všichni ho respektují. Kniha vás postupně provádí od počáteční nenávisti a iritaci až k lásce. (Rainbow Rowell)

Vlastní názor: Vybrala jsem si jí už před dvěma lety, protože každý na ní psal skvělé recenze a měla skvělou obálku. K přečtení jsem se dobrala až teď. Nic moc jsem od ní nakonec ani neočekávala, ale mile mě překvapila. Zase se mi po nějaké době stalo, že jsem knihu nemohla dostat z ruky. Já osobně nemám ráda takové ty typické love stories a tak jsem se toho trochu bála, protože jsem nechtěla být zklamaná, ale naštěstí tohle není úplně typická love story.

FANGIRL

Anotace: Cath nastupuje společně se svým identickým dvojčetem Wren na vysokou školu, ale její sestra se s ní nechce dále bavit. Vždycky byly neoddělitelná dvojka a teď spolu nebudou mít ani pokoj, vlastně nebudou bydlet ani na stejné budově. Cath se cítí opuštěně, ale získává nové přátele a to Reagan a jejího přítele Leviho. Taky na tvůrčím psaní potkává skvělého kluka Nicka. Samozřejmě to by nebylo ono, kdyby se každou chvíli nenaskytl nějaký ten problém, ať jde o školu, rodinu, či vztahy. (Rainbow Rowell)

Vlastní názor: Abych pravdu řekla, na můj vkus je to celkem holčičí. Každopádně je to tak skvěle napsané, že i tuhle knížku jsem si velice oblíbila. Dalo se to jednoduše číst, ale zároveň to nenavozovalo pocity nižšího věku jako například Roztomilé malé lhářky, o kterých jsem se zmiňovala úplně na začátku článku.

 

Be the first one to judge this article.

Poll

I was here...

» ♥ «

Comments

1 Hemitson Hemitson | Web | 15. august 2017 at 23:14 | React

PLL mám doma a četla jsem ty knihy, tak strašně moc dávno, že mám chuť si je přečíst znova, ale pořád nějak nevím, jestli na ně pak napíšu recenzi.
Co se týče Kinga, nikdy jsem nepřečetla žádnou jeho knihu a jsem z toho smutná, protože strašně moc chci, takže si asi tyto dvě někam zapíšu a hned, jak budu moct, tak si je přečtu. :D
Eleanor a Park a kniha Fangirl mě nějak nelákají, ale třeba se do nich taky někdy pustím. :D

2 Eliss Eliss | Web | 16. august 2017 at 7:12 | React

Zaujala mě ta Misery :)

3 Fredy Fredy | Web | 16. august 2017 at 8:43 | React

Ty jsi teda vášnivá čtenářka. Jinak PLL jsem viděla akorát v seriále, o koupě knihy zatím neuvažuji.

4 Fredy Fredy | Web | 16. august 2017 at 8:43 | React

A kdo byl nakonec A? V seriále to je nekonečný...

5 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 16. august 2017 at 9:50 | React

Kinga zbožňuju, i když zrovna tyhle knihy jsem od něj nečetla. O Misery jsem slyšela a prý je to dost dobré, o Dlouhém pochodu slyším poprvé. A musím souhlasit s tím, že ty knížky nejsou tak drastické jak b člověk čekal. Horory jsou v jeho podání spíše psychické. :)

6 cincina cincina | Web | 16. august 2017 at 23:02 | React

Lhářky jsem ani neviděla, ani nečetla a vlastně mě to ani nijak neláká:D Já jsem ráda, že si stihnu vůbec něco přečíst:D

7 KAY KAY | Web | 18. august 2017 at 19:57 | React

Z týchto kníh som čítala len PLL no musím uznať že od autorky je séria The Lying Game lepšia :)

8 crazyjull crazyjull | Web | 20. august 2017 at 12:54 | React

[4]: V knihách tak daleko nejsem. :D A v seriálu to byly snad tři osoby a to Mona, Cece a Alex. :D

9 ScottBisse ScottBisse | Email | 5. may 2018 at 12:55 | React

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama