Varan je cool gangsta čubka

12. april 2017 at 0:16 | crazyjull |  Prague
ZOO PRAHA
Dne 27. 3. 2017 jsme místo školy se třídou vyrazili do Zoo. Měli jsme si udělat skupinky, kvůli úkolům, které jsme dostali od naší profesorky biologie. Samozřejmě se sešel náš dream team, jak si rády říkáme na těláku, 'cause we're fucking awesome heh. Tzn. já, Baruš, Káťa, Niky a Terka. Prostě už jen to zní prostě dreamově, ne? (tak trochu jen doplním, že úkol ze zoo jsme ještě neodevzdaly ani po druhém termínu, ale to je prostě ta naše best část, že jo).

První hodinu a tři čtvrtě jsme poslouchali výklad od nějaké průvodkyně, která za a) měla úplně boží vlasy a za b) mi připadala tak trochu pod parou. "Stala se tu taková úsměvná historka, kdy varan napadl opici, hahaha." jasný. Prvně jsme šli do Indonéské džungle, kde jsme navštívili varana, o kterém jsem zjistila, že je vlastně kámoš. Také jsem o něm poté prohlásila, že "Varan je cool gangsta čubka" a myslím si, že to je prostě hrozně dokonalé a tumblr a best.

Každopádně abych také napsala něco poučného, tak dospělci varanů jsou samotáři a kanibalové. To je také důvod proč mláďata žijí na stromech. V pražské Zoo dostávají nažrat jen jednou za měsíc a to aby simulovali jejich dravý život ve volné přírodě.

Pak jsme se podívali k orangutanům. Z toho si pamatuji, že to jsou nejchytřejší opice a že neumějí plavat. Nejvíc mě stejně dostalo, když ten dospělý orangutan spal, pak si došel pro hromadu jídla, měl totálně plné tlapy (?), hodil si to k tomu místu, kde předtím spal, aby zase šel spát, ale jen s tím rozdílem, že si pro sebe vzal kupu jídla.Další návštěva byla u ledních medvědů, ti žijí normálně na Arktidě na severu, kůži mají černou a srst je průsvitní a dutá. Mláďata se rodí jednokilová a holá. Medvědům se také může říkat "velbloud severu", protože se dlouhou dobu živí ze zásob z velrybího tuku.

Posledně jsme navštívili kámoše Baruš a to úplně chillového hrocha, co se na nás šklebil, jakoby přesně věděl, že jsme prostě amazing jeho weird friends. Btw. poslední trochu poučná část (já vím, moc jich tu nebylo a stejně minimálně polovinu jste věděli, ale chápeme se), že růžová místa na hrochovi chrání jeho sice tvrdou, ale velice citlivou kůži.

Každopádně jsme potom dostali rozchod a náš dream team vyrazil k žirafám, zebrám a slonům. Samozřejmě než jsme došly k prvnímu zvířeti už jsme se všechny stačily najíst, 'cause tak to u nás chodí. Pak jsme chodily různě dolu a nahoru a nevěděly jsme úplně kam dál, ale nakonec jsme přes papoušky došly až k mým oblíbeným lemurům, kteří tam jedli červenou řepu a pořád se na nás velice ostražitě koukali, když jsme si je fotily. Abychom jim náhodou něco nesnědly, že. Pak jsme klasicky vyrazily za lachtany, kteří jsou prostě totálně cute. Akorát jsem nevěděla, že vydávají takové hrozně vtipné zvuky, když "běží". Pak jsme obešly tučňáky a několikrát prošly okolo mých hrozně oblíbených plameňáků.

Ještě jsme tedy vyrazily do pavilonu šelem, kde jsme tedy neviděly bohužel lvi, ale když tak o tom přemýšlím, tak jsem si vzpomněla, kde jsou... jen jsem debil a v tu chvíli mě nenapadlo jít tak o sto metrů dál. Ale stejně jsme pospíchaly, protože už jsme měly jen půl hodiny. Ještě jsme se šly podívat na malou gorilku, která byla prostě nádherná. Nejlepší z nich tam ale byla jedna, která se tam pořád válela po zádech a vypadala retardovaně af, tzn. moje velká kámojda.

Sraz se třídou jsme měli u lachtanů, as always a pak jsme jeli domu. Naštěstí jsme ještě chytli skvělé počasí, protože tenhle týden je hnusný af. Každopádně konečně mám taky dobrou vzpomínku na Zoo, heh, ale k tomu zase někdy jindy (že Nikki?).

CYRANO
Den poté jsem jela s pár lidmi ze školy na večerní představení v divadle v Celetné. Od školy se odjíždělo v 17:30. Jako vždy jsme samozřejmě nestíhala, ale když jsem přišla v 17:32, tak ještě polovina lidí nepřišla, uff. Cestou tam jsem se dozvěděla spoustu skvělých novinek o nadcházejících filmech a seriálech a samozřejmě nechyběl ani rozhovor o zombies. (Takový to, když máte psát o divadle a vy stejně zase píšete o chodcích).

Mé největší dilema bylo, jaké boty si mám vzít, páč mám jenom tenisky. A tak jsem volala mamce, že bych si půjčila její boty, ale jelikož moje máma nerada telefonuje (a nebo se mnou nerada mluví), tak mě vyignorovala a zavolala mi, až když jsem byla v buse... s mými růžovo-bílými bomba cool úžasnými teniskami od vans (teď už tak bombové nejsou, protože jsem šla s Baruš fotit).

Představení mi na začátku přišlo nudné, bylo tam spousta zbytečných monologů a jelikož jsem neměla šajna, na co vlastně jsem to šla, protože tak do předchozího dne jsem si myslela, že jdu na úplně něco jiného (o tom jsem sice také vůbec nic netušila, ale to je fuk). Prvních pět minut jsem si tam říkala: "Sakra, Julčo, co tady kurva děláš? Však ty jsi nevzdělaný jedinec, však stejně nic nepochopíš." #sebejistá as hell. Každopádně za chvíli se to rozjelo a musím říct, že sice to bylo druhé představení, na kterém jsem o svůj volný čas byla, ale hrozně se mi to líbilo. Hlavně takové ty pocity, neopětovaná láska a tak dále.

Představení se jmenovalo Cyrano, což je podle knihy Cyrano z Bergeracu od Edmonda Rostanda. Jedná se o muže jménem Cyrano, který je vtipný a zdatný v boji, ale má velký nos a není úplně nejhezčím. Zamilovává se do své sestřenice Roxany, která ho vzápětí žádá, aby jí dal dohromady s jeho novým kadetem Kristiánem. Cyrano jí slíbí, že jí pomůže a jelikož Kristián je sice krásný, ale bez vtipu, Cyrano za něho píše a říká verše, do kterých se Roxana zamiluje.

Určitě pokud máte čas a bydlíte poblíž Prahy, tak si na to představení zajděte, myslím si, že se dost povedlo. I když co já o tom vím jako divadelně nevzdělaná. Každopádně program tvrdí, že v hlavních rolích vystupovali Martin Hofmann, Jitka Čvančarová a Míla Tichý. Ne, že bych někoho z nich znala, ale když je to taková mini recenze (noo, spíše shrnutí...), tak to tady máte. Když tedy nebudu počítat, že to bylo hlavně ve verších a na začátku byla spousta monologů, tak rozhodně doporučuji. :)


btw. také máte pořád chuť někam psát smajlíky, abyste nikoho neurazili, páč by to mohlo vyznít jinak, než jak to myslíte, ale na druhou stranu, byste vypadali extrémně neprofesionálně a ten text by byl prostě ehmm? Jak to mám sakra vyřešit? (vytlemený smajlík, achjo).

WEEKEND WITH NIKKI
Jejejej, moji ostatní kamarádi se jen děsí, že zase budou nějaké storky a hele... ony doopravdy další storky byly. Tímto zdravím Baruš. Každopádně vyrazila jsem něco okolo 16:25 a bylo totálně nádherně, užívala jsem si sluneční paprsky a fotila si své již zmiňované a milované boty od vans, které jsem se konečně naučila nosit tak, že mi neničí kotníky. Poslouchala jsem prostě totálně boží songy a měla se fajn. V 17:15 jsem už seděla ve vlaku a vytahovala jsem z pod tisíci věcí Dlouhý pochod od Kinga, který už jsem btw. přečetla a miluji, miluji a miluji,


Nikki na mě čekala na nádraží, následovalo dlouhé obětí a šly jsme do Billi pro nějaké to jídlo a pití. Jelikož jsme socky, vzaly jsme si čínské polévky za sedm korun, které jsme pak u Vltavy jedly jako chipsy (holt jsme prostě jiné). Něco málo jsme tedy nakoupily a zamířily jsme k Vltavě, to už bylo okolo sedmi hodin. Sedly jsme si na molo a ještě předtím než jsme vytáhli tu hnusnou vodku od Božkovu (páč Nikki jí miluje a já nenávidím), tak jsme tam tancovaly jak největší retardi. Hlavně já, protože jsem se dlouho držela, abych vypadala normálně.

Myslím si, že pokaždé, když jsme s Nicole venku, tak ona se za mě stydí předtím, než se opijeme a já za ní potom, co se opijeme.

Upřímně jsme tam měly zůstat, dopadlo by to o hodně líp, ale já jsem chtěla pryč. Každopádně jsme tam byly asi dvě hoďky, hrály různé hry na pravdu, pily tu hnusnou vodku a tancovaly. Máme taky pár podle nás hrozně super fotky, photoshoots no. I když možná naše photoshooty by mohli být nazvány photoshits.
Jely jsme tedy na Václavák, zachumlané v dece, protože začínala být trochu zima. Tam jsme hned zašli do meka, abychom podlezli vstup na záchody 'cause za keře se nám nechtělo a úplně mě tam nasralo, jak to tam tak třiceti-pětiletý týpci komentovali. Hej, vypadněte píp do píp, vám to může být úplně píp, co tady píp děláme. Jull, klid. Nic jsem neřekla a prostě je ignorovala, uff to bylo těžké. #heh a to je přesně ta chvíle, kdy poznáváte, jak těžké je být ani ne 160 cm vysoká agresivní teen bitch.


Pak jsme si ještě koupily Absinth. 72%. Wow. Měla jsem to jakože poprvé a musím říct, že když pominu to hrozné pálení a neschopnost dýchat na minutu, tak to nechutná tak hrozně. Vypila jsem asi čtvrtku a cítila se v pohodě. Posadila jsem se s Nikki na Letnou a bylo nám fajn. Teda do asi tak 3 hodin. Jakože já jsem nakonec byla v pohodě, byla jsem opilá, ale ne nějak extrémně. Dál už raději tady psát nebudu. Řekněme jen, že to bylo dost těžké ráno.

 

1 person judged this article.

Poll

I was here...

» ♥ «

Comments

1 Simix Simix | Web | 12. april 2017 at 21:46 | React

No já v ZOO už nebyla sakra slušně dlouho :D
Varan napadl opici :D :D Ups.
Zajímavé to věci si pamatuješ o ledních medvědech :)
A ne jen o nich :D
jaj samé výletíčkování :D
Jo... jsem také docela ovlivněná tématem Zombíků. Např. TWD :D
Ale to si stejně myslela, ne? :D
"WAlkers" :D
Alkoholiku!! :D
Já jako na opijení moc nejsem, ale když jsem byla na maturáku přítele, nebyla jsem na tom také nejlépe. Tím chci říct, že se mi dost motala hlava, ale vše si pamatuji a ráno mi blbě nebylo.. vůbec :D
Hezké fotky :D
Tak ahoj :)

2 Eliss Eliss | Web | 13. april 2017 at 14:09 | React

Super hláška v nadpisu :D Já v ZOO už nebyla ani nepamatuju .-)

3 Siginitou Siginitou | Email | Web | 13. april 2017 at 19:17 | React

Co je to Zoo? Já tam ještě snad nikdy nebyla :D
Teda takové zážitky.
Tenhle článek mi zvedl náladu, fantasticky se to četlo :)

4 Sandra Sandra | Web | 13. april 2017 at 22:30 | React

tak hneď máš niekoľko zážitkov, čo je super!:)
v ZOO som bola naposledy minulý rok a rada by som si taký výlet ešte raz zopakovala..:)

5 Butty Butty | Web | 15. april 2017 at 13:35 | React

Juhů já zoo miluju. Zrovna teď v pondělí jak je svátek tak se chystám s přítelem do zoo. Ještě zkouknu jestli tam nemají zrovna nějaké akce na velikonoce no.

6 Baryn Baryn | Web | 16. april 2017 at 16:19 | React

Lol, tenhle styl psaní je tak... osvěžující. :D Musím říct, že mě bavilo to číst, píšeš svižně, poutavě a hlavně bez pravopisných chyb, což tedy často u lidí, kteří kombinují češtinu s angličtinou, nevidím. :D Nemám potřebu ty chyby na blogu hrotit, ale spíš mě potěší, když narazím na článek, který jich moc neobsahuje. :D
Ten váš výlet do ZOO zněl fakt zajímavě. Pamatuji si, že v rámci našeho semináře z biologie jsme tam tedy také vyrazili, ale měli jsme příšný zákaz koukat na cokoliv jiného než plazy, protože to byl přece hlavní  cíl našeho semináře, ne? Ach jo. :D

7 *Shock *Shock | Web | 16. april 2017 at 21:50 | React

Já v zoo byla snad milionkrát, že už tam raději nechodím :D.

Pěkně jste pilii, já bych po absinthu byla úplně (upřímně) v hajzlu :D.

8 nika nika | Web | 17. april 2017 at 20:16 | React

My byli se třídou v zoo na Vánoce, takže taky celkem zážitek :D Ne, byla to totální katastrofa a fakt nedoporučuju procházet se po zoo ve sněhu a mínus deseti.
Ten alcohol trip mi hrozně připomíná mě a kámošky, achjo :D nechceš někdy dát sraz na Letný? Taky tam občas zabrouzdám, ale řekněme, že to není úplně ideální místo na pití, hahm. Absinth jsem nikdy neměla, ale jakože co si budem, mně stačí ta vodka :D

9 V✧*・ V✧*・ | Web | 18. april 2017 at 16:42 | React

totálně jsi mě rozsekala už jenom tím nadpisem omg :'D

10 cincina cincina | Web | 20. april 2017 at 12:38 | React

Zajímavý název článku:D
Marně si vzpomínám, kdy jsem byla naposledy se školou v Zoo, možná tak na základce:D Ale nejradši chodím do Zoo buď s rodinou nebo s přáteli... než aby mě někdo úkoloval nebo dělal výklad, o který stejně puberťáci nestojí:D
No a chlastačky s přáteli jsou nejlepší:D

11 crazyjull crazyjull | Web | 29. april 2017 at 13:04 | React

[8]: klidně se můžeme někdy sejít! :) Jen si mě přidej na fb, ať se můžeme domluvit! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama