INSTITUT FRANÇAIS

25. july 2016 at 15:32 | crazyjull |  My life

Ve francouzské instituci jsem byla sice před měsícem, ale stejně bych o tom chtěla napsat, protože to byl fajn den, ve kterém se něco dělo narozdíl od mých normálních dní, kdy se dívám na Game of Thrones, nebo Lucifera. S naší francouzštinářkou jsme se rozhodli, že naše polovina by jela do Prahy na poslední den školy a nakonec se to i podařilo a 27/6 už jsem v půl deváté čekala u školy na bus. Ten byl bohužel přeplněný, takže mi nezbylo nic jiného, než poslouchat hudbu. Chtěla jsem si v buse s někým povídat, ale přes uličku seděly lidi, které zrovna nemusím. A potom co jedna z nich řekla, že "nenávidí tohle MHD" v příměstském autobusu, jsem si ty sluchátka musela dát na stoprocent, protože další inteligentní věty jsem fakt poslouchat už nedokázala.

V naší francouzský polovině není tolik lidí, s kterými se bavím, ale přeci jen někteří by se tam najít dali. Naštěstí jel Maty, takže jsem si tam měla s kým povídat. Instituce se nachází u Václavského náměstí. Nevím, kudy jsme tam teda šly, ale minule nám to trvalo z Václaváku asi tři minuty, ale když jsme šly teď, tak jsme šly někam úplně debilně. Ale mně to nevadilo, protože alespoň vím, kde je Lucerna- tam jdu na koncert v Listopadu a nemohu se dočkat. A to ještě Maty asi po několika mninutách, co jsme chodili okolo nápisů Lucerna, tak na mě: "Hele, tady je Lucerna." Prostě řízek. A pak pokračoval: "Omg, já se úplně těším. To je úžasný, že vím kde to je." Nebo nějak tak, já si to přesně nepamatuji. No a já na to: "Wtf, proč?" Řízek číslo dvě. Tak mi tam začal vysvětlovat, že tam jdem na ten koncert, na který se nemůžu přestat tešit.

Došly jsme až do francouzské instituce, která je tvořená bílími místnostmi, takže jste obklopeni bílou ještě víc než v nemocnici. První jsme se podívaly do knihkupectví, kde teda nejsou knihy, které si já ráda čtu, ale přesto jsem tam našla Hru o trůny. Ve francouzštině samozřejmě. Jakože mně dělá problém to přečíst i v češtině.
Po nějakém tom čekání jsme se podívali do galerie, kde bylo jen pár obrazů, které se mi ani moc nelíbili. Škoda, že už tam nebyl ten tunel z papírů jako minule. Úplně jsem si tam vzpomněla, jak tam kamarádku spustila alarm. Řízek číslo tři. Dále jsme se šli podívat do knihovny, kde jsme chvíli museli čekat na schodech. Před námi tam někdo byl, tak jsme tam tak čekali a začali vycházet lidi a tam moje bývalá spolužačka. Prostě trapas no. Nebo tak mi to alespoň přišlo. Knihovna tam má dvě podlaží. Pro mě to byli dvě podlaží nudy. Jako knihy mám ráda, ale u toho byla přednáška alá "tady jsou bdčka, tady časopisy..." a k tomu teda nějaké informace. Myslím si, že by bylo ohodně lepší, kdyby nám jen plus mínus řekla kde co je a my si to mohli prohlédnout apod.Posledním bodem byla kavárna, kde jsme si povinně měli něco objednat. Já jsem se nakonec na to vykašlala, protože to tam všechno bylo předražené. A jsem jako dost ráda, protože například Matymu místo Coca-Coly přinesli nějakou fake "colu". Jako už tam byla celkem nuda, a tak jsme se s Matym bavili "zapalováním" stolu, skleničky a té plastové flašky. Víto co, na chemii no. Prostě ohýnek, haha.

Já jsem odevzdávala papírek, že mohu zůstat v Praze. Sice si to ta učitelka ještě ověřovala, protože si prý nebyla jistá. To to ještě během té přednášky několikrát zapomněla, že vlastně někdo má odcházet. Chtěla jsem jít s Nikki ven, ale ona mi nakonec řekla, že bude se třídou někde až do odpoledne. A tak jsem šla s Matym do Palládka. Probém byl v tom, že ten papír neměl. Chtěl poslat email, nebo smsku, ale pochybuji, že naše učitelka ví, co to je, a tak to zamítla. Vlastně je to její chyba. Ona řekla, že jdeme, tak jsme s Matym šly. Já že je doprovodím. Stojíme u Lucerny a za námi prostě nikdo nebyl. Nikde jsme je neviděli. A tak jsme šly. Pár chvil poté jsme potkali spolužáka a teď prostě jen ten moment, kdy jsme úplně se lekli a jen Maty: "Ne!" A až potom jsme si uvědomili, že vlastně on také mohl jít. Ale já úplně zamrzla, jak jsem se lekla. Chtěli jsme teda jít do Palladia přes Václavák, ale tam hrozilo, že potkáme učitelku se zbytkem třídy. Tak jsme prostě kličkovali ulicemi, ve kterých jsem v životě nebyla. Ale jsem na nás hrdá, Palladium jsme našli. Vyjeli jsme až nahoru a hned si zašli do KFC, kde jsme si koupili ten orient twister.

Během toho Matymu volalo a psalo strašně lidí. Dokonce i naše třídní a pak jeho máma. On to zvedl teda jen té mámě, kde úplně říkal: "Já myslel, že můžu jít. Mně říkala, že je to v pohodě". jjj. Prostě lol. Pak nám ještě psali do třídního chatu jako kdo na něho má číslo. Nezvedl to spoustu lidem, ale jjj když to zkusí ještě někdo jiný, určitě jim to zvedne. Ale odpověděl: "Nechtě nás být, máme hlad". A i tak jim to nezabránilo, aby zkusili zavolat ještě mně. No a tak jsme jeli domu přes Veleslavín. A teď jsme si říkali, hahaha a teď je tam potkáme. Tak jsme šly na bus a teď náš spolužák. *zamrznutí* A on nám řekl, že teď jeli, tak mi ok v poho a on že ne, že jsou v tom busu, který teď stojí. Na to se Maty schoval za sloup a pak jsme běželi se schovat, což nám stejně bylo absolutně k ničemu, protože jim ještě zamával, když jel ten bus kolem nás. Prostě lol.

Takže vidíte, stihli jsme stejný bus jako oni a ještě jsme si zašli na oběd. Pohoda.
To KFC prý za tu dvojku z chování stálo. *vytlemený smajlík*

 

2 people judged this article.

Poll

I was here...

» ♥ «

Comments

1 Alex Alex | Web | 27. july 2016 at 13:37 | React

Prostě výlet ve velkým stylu :D Ale asi bych nechtěla být vaše učitelka, zešílela bych :D Máš ale dobré, že máš někoho, kdo jede na stejné vlně jako ty :)

2 Eliss Eliss | Web | 28. july 2016 at 14:09 | React

Wow, závidím ti super zážitek :-P

3 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 28. july 2016 at 16:23 | React

pěkný

4 Łucie. Łucie. | Web | 28. july 2016 at 20:35 | React

Taky nenávidí MHD-čka :D
Super článek a skvělý zážitek :)

5 Broken girl Broken girl | Web | 29. july 2016 at 0:10 | React

Zní to jako fakt skvěle prožitý den :D Já pojedu do Prahy až někdy v prosince a už teď se strašně těším :3

6 Infinity Infinity | Web | 29. july 2016 at 0:50 | React

Ten závěr mě dostal a musela jsem se smát! :D
Koukam, že sis odnesla spoustu zážitků! :-)

7 Lily Love Lily Love | Web | 29. july 2016 at 12:18 | React

Docela bych se tam ráda taky podívala...to s tím autobusem chápu,já taky nemám ráda když se nemám s kym bavit a okolo mě sedí jenom lidi co nemusím :D

8 Nikki Allen Nikki Allen | Web | 1. august 2016 at 11:53 | React

Za tu dvojku chování to jídlo stálo... :D Božeee.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement