Praha a kavárny

27. june 2016 at 20:25 | crazyjull |  My life

KAVÁRNA PO TMĚ | 22/6/2016
Byla středa a já jsem zase nestíhala vlak. Fakt jsem myslela, že ho nestihnu, ale nakones se mi to podařilo. Jela jsem do Prahy za mamkou, Petruš a její mamkou. Sešly jsme se před Palladiem a tam jsem zjistila, že jde i mamka jedné naší kamarádky. Šly jsme totiž do kavárny po tmě. Prvně nám řekly, ať si vypneme telefony. To bylo poprvé a naposledy, co jsem ho vypnula. Já s Petruš jsme musely sedět někde jinde, kvůli malému počtu míst. Chytily jsme se s Petruš za ruce, protože představa, že se tam ztratíme, není úplně lákavá. Zavedly nás do nějaké místnosti a pak až do té kavárny. Překvapivě, jsme nic neviděly. Hrozné bylo, že já špatně slyšela, co mi říká, takže jsem nevěděla, jestli jít dál, stát, nebo co. Nakonec nás posadila ke stolku, kde byly další dva chlapy. Ti byly docela divní a během posezení v kavárně tam žertovaly, že nám celou dobu nadhazují a že neberem. Vůbec jsme netušily co dělat, a tak jsme mlčely a smály se.

Petruš si objednala kávu a já jahodový džus. Vtipné bylo, že si Petruš celou dobu myslela, že tam žádnou kávu nemá. Jen cukr, mléko a zrnka kávy. A tak si ještě objednala vodu, aby měla co pít. Nejhorší celou dobu na tom bylo, že prostě nic nevidíte- to jste asi pochopily, ale počkejte- a všichni jsme zvyklí gestikulovat... Přišla servírka a říkala nám, jak to tam chodí. A teď jsem prostě ze zvyku začala kývat a ona jen čekala, až něco řeknu.

Skvělé na tom ale bylo, že jsme mohly dělat jakékoliv xichty a nikdo nás neviděl a že jsem se xichtila furt. Upřímně to bylo lepší, než normální kavárny. Hlavně tedy pro lidi se sociofobií, jako mám já. S Petruš jsme se dost bavily a já osobně jsem si to užila. Jen mě naštvalo, že nás hned vyhodily, protože mají málo míst.

Poté jsme si všichni šly sednout do McDonaldu, kde jsme si daly každý něco malého. Cestou zpátky jsme ještě s Petruš navštívily to nové hračkářství, jak tam mají Hulka a prostě další úžasnosti. Bohužel jsme tam nemohly být dlouho, ale i tak to tam vypadalo luxusně.
KAVÁRNA CO HLEDÁ JMÉNO | 25/6/2016
V sobotu měla sis závody z gymnastikou a já jsem se rozhodla, že když tedy jedu do té Prahy, půjdu někam s Nikki. V Praze jsme byly v jedenáct, tak jsem se domluvila na druhou hodinu. Chtěla jsem totiž ještě stihnout sis. Víte, kdy Káje začínaly závody? Ve dvě. Káju jsme nechaly se připravovat a já s mamkou, tátou a babičkou jsme se podívali do různých krámů a skončily na obědě v blízké hospodě. Tam měli úplně dokonalou hroznovou šťávu.

S Nikki jsem se měla sejít před čajkou ve dvě. Obě jsme tam byly včas. Bohužel, bylo zavřeno. Tak jsem nadhodila, že se můžeme podívat do té nové luxusní Kavárny co hledá jméno. Jelikož to jelo tak za patnáct minut, sešly jsme dolů z kopce na další zastávku, kterou jsme skoro nenašly, protože tam jsou asi čtyři.

Sedly jsme si do tramvaje a povídaly si. Také jsme pozorovaly déšť. Na jednu stranu jsem byla ráda, že prší. Na druhou stranu jsem nechtěla zmoknout. Vystoupily jsme Na knížecí, protože jsem si nebyla jistá, jestli je to u Andělu, nebo právě tam.


Vůbec jsme netušily, kde jsme. A tak nejenomže jsme zmokly, ale také se ztrapnily blouděním po ulici. Došly jsme až na Anděl a při našem druhém ptaní nám to vyšlo. Paní našla google mapy a vše nám ukázala. Díky bohu. Nebo spíš díky paní. Dokonce jsem se ptala já a úplně bez toho, abych byla nervózní nebo bez přípravy dialogu.

Kavárna co hledá jméno... Našly jsme jí. Pokud tam plánujete jít, vystupte z metra na Andělu na druhé straně než je obchoďák. Vystoupíte na autobusovém nádraží a vydáte se k obchoďáku. Hned u kraje chodníku je parkoviště, kde uvidíte ceduly s názvem kavárny.

Je to tam dokonalé, tajemné, indie, grunge... prostě boží. Bohužel, měli zavřeno. Vešly jsme dovnitř do areálu a teď jen... "Nikki, ono je zavřeno." Došly jsme až ke dveřím a teď přišel milý mladý muž, který nám řekl, nic jiného, než že je zavřeno. Ale pak nám řekl, že jestli se nechceme podívat dovnitř. Dokonce nás nechal si objednat i mangový džus. Prostě WIP (Weird important people). Rozhodně jsem si to tam zamilovala.

Pak jsme ještě s Nikki zašly do McDonaldu. Nikki nám koupila kokosovou zmrzlinu, která byla prostě dokonalá. Pak jsme se ještě podívaly do Luxoru a já nastoupila na tramvaj. Cestou jsem viděla už po druhé úplně super místo na focení, tak jsem si rychle do mobilu zapsala, kde je.

 

2 people judged this article.

Poll

I was here...

» ♥ «

Comments

1 cincina cincina | Web | 28. june 2016 at 18:17 | React

O obou kavárnách jsem slyšela a chtěla bych si do nich zajít:) Ale když píšeš, že v té kavárně po tmě kvůli malému počtu míst vyhazují zákazníky. No nevím, docela mě to odradilo.
Ale nalákala si mě na tu bezejmennou!:D Bylo od něj hezké, že i přesto, že bylo zavřeno, tak vás pustila dovnitř:)

2 steel32 steel32 | Web | 29. june 2016 at 15:30 | React

do kavárny po tmě jsem taky chtěla zajít, ale nějak jsem se k tomu nedokázala dokopat :D ale naštvalo by mě, kdyby mě už vyhazovali, páč v kavárně vždycky vysedávám hrozně dlouho :D
a kavárna co hledá jméno zní dost dobře :DD škoda že měli zavřeno :D koukala jsem na google, a ten styl tam vypadá božsky :O

3 Sabush Sabush | Web | 29. june 2016 at 18:33 | React

Wau úžasný článok rada by som ich navštívila :)

4 flow flow | Web | 30. june 2016 at 19:32 | React

No teda, tak do té kavárny ve tmě bych šla hned! Teď jsem to viděla ve filmu About Time(mimochodem, dokonalost) a přišlo mi to úžasné, a ono je to v Praze?! ♥

Opravdu super článek. :))

5 Džejní Džejní | Web | 1. july 2016 at 11:27 | React

ah, Praha, tem by som mohla chodit asi stale. minuly rok som tam bola na vikend, ale to som sa iba tulala po pamatihodnostiach a v Palladiu :D obe tie kaviarne zneju fakt super, ale musim povedat, ze po tme by som sa asi fakt bala. asi ze do mna niekto narazi, nieco na mna vyleje alebo tak. ta druha kaviaren mi z tvojho rozpravania rozhodne prisla sympatickejsia :)

6 Hannah Hannah | Email | Web | 4. july 2016 at 16:23 | React

fotky jsem viděla na instagramu. Mám za to, že o té Kavárně Potmě jsem kdysi slyšela, ale v životě jsem ani v jedné nebyla...ale koukám, že jste si to užili a to je dobře :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement