Postcrossing - 2

26. may 2016 at 18:56 | crazyjull |  Postcrossing

Finsko

Odkud: Finsko
Kdy mi přišel: 9/5/2016
Vzdálenost: 1 306 km

Já naprosto miluji kočky, takže jsem byla samozřejmě za pohled moc ráda. Fotka je sice obyčejná, ale pořád je to kočka a to mega roztomilá. Paní Hannele dokonce sladila i známky, na kterých byly také kočky, což se mi velice líbilo. Na pohled ještě přidala samolepku berušky na čtyřlístku. V dopise píše, že bydlí se svým manželem v hlavním městě Finska- Helsinkách. Má ráda čtení knih, koukání se na filmy, muzea s uměním, práci na zahradě a cestování.Francie, Nizozemí

Odkud: Francie
Kdy mi přišel: 12/5/2016
Vzdálenost: 859 km

Další pohled je zase s kočkou, za to tahle mi přijde naprosto dokonalá. Jsem velice ráda, že mi přišel dopis z Francie, protože se francouzsky učím. Slečna ale napsala jen jednu větu francouzsky, ale i za to jí velice děkuji. Známka byla jednoduchá, ale velice pěkná. Na dopis Yasmine ještě nalepila samolepky kytek, které se mi strašně líbily. Také musím zmínit, že má velice pěkný rukopis, což se třeba o tom mém říct nedá. Pro francouzštináře Vám tu sem dám i tu vět ve francouzštině: J'espère que tu vas bien et que cette carte te plaît. V překladu to znamená: Doufám, že se máš dobře a že se ti bude pohlednice líbit. Samozřejmě ne doslova. Slečna je také blogerka, ale píše ve francouzštině. Také mi řekla, že píše o sobě, knihách, filmech etc. Nazvala se vlastně "Lifestyle Blogger". Napsala mi i adresu, tak se můžete podívat- whateverworks.fr.

Nizozemí

Odkud: Nizozemí
Kdy mi přišel: 20/5/2016
Vzdálenost: 651 km

Dopisy z Holandska byly od starší paní Annemiek. Dopis přišel v úžasné ručně tvořené obálce, která byla laděna do bílo-růžovo-fialových proužků. V obálce bylo plno věcí- například lístek z kina z filmu Mother's day (který chci strašně moc vidět), pak nějaké samolepky, které tam nejspíše vložili její vnoučata, jak jsem vyvodila z textu. Dohromady k tomu byly dva pohledy a jeden psaný dopis v počítači. V dopise mi napsala krátce o jejím životě, zálibách a rodině. Prý pracovala jako učitelka na základní škole a teď učí dospělé holandsky. Ráda šije a tvoří- nejčastěji pro své vnoučata, čte a dívá se na televize. A samozřejmě také postcrossinguje. Přidala tam také svou fotku, rodinnou fotku a rodinu královské rodiny, o které mi také napsala pár vět. Nakonec přidala větu v holandštině: Ik hoop dat je de kaart leuk vindt, wens je nog veel plezier met het zenden en ontvangen van post door Postcrossing. K tomu přidala překlad: I hope you like the postcard, I wish you much pleasure in sending and receiving mail via Postcrossing. A rozloučila se slovem Houdoe, což je Tulburgským dialektem Bye bye. Jeden z pohledů byl od Disneyho, za což jsem ráda, protože mi to přijde prostě roztomilý. Na něm byla taky ozdobná páska s hvězdičkami a různé samolepky. Také mi poslala pohled z kočkami, který je úplně boží. Tam mi napsala, že není člověk, co by nějak miloval kočky, ale že jsou roztomilé. Zmínila se, že mám být trpělivá a pohledy budou brzy chodit častěji. K tomu přidala roztomilé razítko a samolepky. Na těch samolepkách byla napsaná její adresa, jméno, Houdoe a Happy Postcrossing. I známka byla úžasná- sladila jí s obálkou do růžové barvy. Celkově si se vším dala moc záležet, což mě moc potěšilo.

Německo

Odkud: Německo
Kdy mi přišel: 24/5/2016
Vzdálenost: 521 km

Pohled z Německa se mi líbil. Ta příroda je prostě nádherná. Jen škoda těch rámečků a písma, ty mi tam moc nesedí. Píše mi Martin z německého státu Sársko. Píše, že má rád víno, jídlo a knihy. Jo, to já taky, heh. Jeho oblíbenými českými autory jsou Milan Kundera, Bohumil Hrabal a Michal Viewegh. Já moc české knihy nečtu, takže jsem ani od jednoho žádnou knihu neznala, ale už jsem ty dvě první jména předtím slyšela. Na známce byla také fotka krajiny a vypadala tedy ještě líp než ten pohled.
Taiwan

Odkud: Taiwan
Kdy mi přišel: 24/5/2016
Vzdálenost: 9 041 km

Poslední pohled mi přišel z Taiwanu. Na jeho hlavní straně jsou kuřata, slepice a kohouti. Je tam také nápis Fishing for goldfish a to i v číštině. Z druhé strany se mi pohled líbil ještě víc. Byly na něm použité dvě dekorační pásky. Jedno tropický s květinami a druhé růžové s kočkami. Do té druhé jse mse prostě zamilovala. Úplně v rohu byl také králík a u toho "The 12 animals". Celý pohled je totiž o jednom z čínských znameních a to hlavně o Kohoutovi. I známky se mi moc líbili. Dvě z nich byly také v růžové barvě (já jí prostě miluji). Na jedný z nich byly růžé a na druhé oranžovo-žlutá opice. V pohledu mi píše, že má tři kočky (hned bych si také pořídila třetí), že bydlí v hlavním městě Taipei a že pracuje jako učitelka matematiky pro teenagery. Nakonec mi napsala, že je u nich právě 24°C. Pod psaním bylo na pohledu napsáno pár řádků o kohoutech v čísnkém znamení. Jelikož jsem drak, moc se mi to nehodila, ale pak jsem uviděla, že kohouti jsou také roku 2005 a to se narodila moje sestra. A i příští rok bude kohoutí. Píše se tam, že tito lidé si berou až moc úkolů a když se jim nepovednou, nebo je nestihnou bývají vystresovaní a velice zklamaní. Také bývají moc agresivní- přesně moje sestra. Také si rozumí s těmi ve znamení buvola, hada a draka (to si úplně nemyslím).
 

1 person judged this article.

Poll

I was here...

» ♥ «

Comments

1 Ellí Ellí | Web | 26. may 2016 at 19:36 | React

Koukám, že ti chodí samé poklady :). Obzvlášť se mi líbí ten kočičí pohled z Francie a kohoutí z Taiwanu :).
Jinak jak jsi předtím psala, že bychom mohli vyměnit nějaký ten pohled, tak pokud bys chtěla, můžeš mi napsat na mail: liska.elca@seznam.cz (ano, mimořádně inteligentní email :D). Už jsem docela dlouho neposílala nikomu z ČR, tak by to byla fajn změna :).

2 Andey Andey | Web | 26. may 2016 at 22:01 | React

Moc pěkné pohledy jsi dostala. Ta pan z toho Nizozemska si s tím opravdu vyhrála. :) Zajímalo by mě, jestli taky posíláš pohledy a jaký?

3 *Shock *Shock | Web | 27. may 2016 at 9:17 | React

Tak tohle je nádherný:)
Ty lidé jsou strašně milý:).

4 Sheilene Sheilene | Web | 27. may 2016 at 15:00 | React

Jsem celkově milovník zvířat, ale asi bych měla největší radost z pohledů s potkany. :D Dokonce jsem i jeden dostala od kamarádky a je sladký. :3
Je super, jak někteří lidé jsou tak milí. :) Do postcrossing jsem se nikdy nepustila, ale slyšela jsem o tom a říkám si, že by to mohlo být fajn. :)

5 Sabush Sabush | Web | 27. may 2016 at 20:23 | React

Sú naozaj nádherné a tí ľudia sú super:) tá z nemecka no paráda, nádherné prostredie:)

6 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Email | Web | 28. may 2016 at 8:03 | React

Opět krásné pohledy, nejkrásnější je ten s britskou modrou čičinou jak se protahuje :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement