Novinky na blogu 1

15. february 2016 at 18:42 | Crazy Jull |  Blog
Salut.
Za dobu mého blogování na této adrese nastalo pár novinek. Tou první je, že se chci vyhnout zbytečnému kecání na začátcích článků a rovnou chci přejít k věci. Proto čas od času vyjde článek jako tento, kde se dozvíte o aktualitách, změnách, či plánech.


Spoustu článků jsem dříve měla pod anglickými nadpisy, což bych také chtěla změnit. Většina nadpisů bude česky, výjimečně francouzsky. Anglicky budou jen určitě programy, které už tak vznikly. Například témata týdne se budu snažit psát už jen a jen v mém rodném jazyce.

Když už jde o jazyky, to co jsem mohla, jsem nastavila na francouzštinu. Popisky v menu, pozdrav na začátku i na konci článků. Tento jazyk jsem si velice oblíbila a chci se jím více zabývat. Až budu mít více znalostí ohledně tohoto jazyka, chtěla bych psát krátké drabbly ve francouzštině, které pro Vás budou samozřejmě přeloženy i do češtiny.

Když už jsem se zmínila o pozdravech, asi jste si všimli, že Vás zdravím slovem Salut. Jde o francouzské ahoj. Ke konci článku máte vždycky odkazy na můj blogový facebook, můj tumblr a instagram. Pokud si mě follownete, prosím napište mi to do komentářů, často si toho nevšimnu a přitom bych moc ráda follow opětovala. Pod tím bývá Je t'aime. V českém jazyce Miluji tě. Proč? Protože miluji své čtenáře přeci. A nesmí chybět i podpis.

Na vzhledu jste si nejspíše také všimli změny. Na pravé stránce záhlaví jsem přidala ufona. Kaktusy a ufoni jsou pro mě takový symbol. Ufoni mi připomínají, že nic není nemožné. Navíc jsou totálně libový. Kaktusy jsou od malička mou nejoblíbenější rostlinou a dokonce některé i mám v pokoji. Kdybych se měla zamyslet metaforicky nad kaktusy, připadají mi jako výstraha o tom, že můj charakter není pro každého bezpečný. Také jsem změnila pozadí z mírně šedé na růžovou. Prvně jsem přemýšlela o zelené, ale růžová jde ke mně víc.

Posledních dva-tři měsíce jsem přidávala články ob den. To se teď mění. Nemám na to tolik času a chci mít radši méně kvalitních článků než více mrdek. Proto jsem se rozhodla, že odložím články na každý třetí den. Dalším důvodem také je, že sama ze zkušenosti vím, že blogeři nemají 24/7 čas si číst články jiných lidí a k tomu ještě psát. Poslední dobou jste to mohli i zaregistrovat u počtu komentářů. Jelikož je více článků a málo času, tak ne každý článek má šanci být přečtený více lidmi. Například, když něco zveřejním v pátek, přečte si to více lidí, než když to zveřejním v pondělí. K tomu na to nechám dva dny na potenciální komentáře. A co z toho bude? Samozřejmě, že nic.

Posledním bodem bude omluva, že minulý týden jsem se vyhnula programu a nebyli pravidelné články. Všechno ztroskotalo na středě. Nechte mě to ale vysvětlit. Ve čtvrtek se mi udělalo strašně špatně a poté, co jsem přišla domů, jsem šla spát. V pátek mi pořád nebylo nejlépe, navíc jsem jela do Prahy, takže nebylo tolik času. Do toho všeho mi umřel disk a můj počítač odmítal dělat cokoliv. Teď je v práci u mého táty, který se ho snaží nějak opravit. Píšu na ségřinými počítači, kterému všechno trvá a díky rodičovské kontrole neotevře ani blog. Takže všechno píši ve wordu, na fleshku a nějaký způsobem musím zjistit, jak to zveřejním. Pokud to tedy čtete 15. Února, nebo to bylo vydané v ten den, tak se mi to povedlo.
Je t'aime.
-CrazyJull

 

1 person judged this article.

Poll

I was here...

» ♥ «

Comments

1 bychristine bychristine | Web | 15. february 2016 at 19:47 | React

Určitě souhlasím s tím, že nemusí být tolik článků, lepší je si s nima víc vyhrát i za cenu, že jich bude míň...
Co se týká anglických názvů, taky se jim snažím vyhnout. Nerozčiluje mě, když někdo anglické nadpisy používá, je mi to opravdu jedno, ale rozhodla jsem se že na svém blogu se pokusím používat češtinu. Tak uvidíme, jak dlouho mi to vydrží...
Tak ať se problémy s technikou co nejdřív vyřeší :)

2 Hannah Hannah | Email | Web | 16. february 2016 at 14:29 | React

Francouzština je krásný jazyk, ale na naučení prý moc těžký. I já jsem se ho půl roku učila na základní škole. :-) Já v článcích používám hlavně češtinu, ale také se někdy nevyhnu anglickému názvu, protože je prostě v angličtině lepší :-D co se týče vydávání článků, já to nějak neřeším, když mám nápad hodím článek :-)

3 Andey Andey | Web | 16. february 2016 at 21:30 | React

Umím další slovíčko francouzsky, i když se francouzštinu vůbec neučím. Proč se dnešek točí kolem jazyků? :)Články nijak neřeš, pokud budeš mít nápad, tak ho vydej. :) Ob ty tři dny to taky dělám. :)

4 Simix Simix | Web | 17. february 2016 at 17:05 | React

~Čaué~
Já chodila na francouzský kroužek. Dva roky. A už si z toho nic nepamatuji.
Než více mrdek :D Hezky napsaný :D
Nakonec tento článek existuje, takže super :D
Tak se měj :)

5 Sandra Sandra | Web | 17. february 2016 at 18:23 | React

joj,franinu mi ani nespomínaj:D pekný to je jazyk ale zbláznim sa z neho:D
zmeny sa mi páčia a čo sa týka článkov,tak to v pohode:) veľmi rada čítam tvoje články a ešte viac ma poteší,keď viem,že sa mám na čo tešiť:)

6 me. me. | Web | 17. february 2016 at 20:16 | React

kaktusů mám fakt hodně D taky je mám ráda )
já ráda čtu ostatní blogy, i když moc času taky nemám/ ..ale takhle po večerech to jde)
já mám blog jako deníček nebo prostě tak něco,takže články spíš takový o ničem..hlavně mě nebaví psát nějaký "propracovanější" články , ale je určitě super,že si na blogu dáváš záležet!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement